Наукова робота кафедри зарубіжної літератури, теорії літератури та слов’янської філології:
- наукова тематика кафедри:
„Гуманітарний дискурс у річищі актуальних літературознавчих інтерпретаційних стратегій прочитання тексту”;
Результати науково-дослідної роботи студентів (участь в олімпіадах, конференціях, наукові публікації; робота наукових гуртків, проблемних груп та їх результативність):
студенти кафедри щорічно приймають участь у студентській науковій конференції на базі ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Талановиті студенти старших курсів активно долучаються до наукової роботи кафедри: на заняттях з НДРС та під час робот наукових гуртків під керівництвом проф. Червінської О.В., проф. Рихла П.В., доц. Сажиної А.В., доц. Нікоряк Н.В., асист. Матійчук О.М. та асист. Дзика Р.А. та загального студентського наукового гуртка „Актуальні питання зарубіжної літератури та теорії літератури” (доц. Нікоряк Н.В.). Тут вони обмінюються досвідом з однокурсниками, найкращі з них після закінчення навчання рекомендуються до вступу до аспірантури.
15–19 лютого 2016 р на кафедрі відбувся I тур Всеукраїнської студентської олімпіади із зарубіжної літератури, яка проводилася вперше у нашій країні. Із урахуванням відповідного рівня підготовки захід було проведено у двох номінаціях – для профільних (філологів-зарубіжників) та непрофільних спеціальностей. Олімпіада відбулась у два етапи. Насамперед усі учасники пройшли тестування і за відповідним рейтингом 20 з них перейшли до наступного етапу конкурсу, який передбачав виконання творчих завдань («згортання» модерністського тексту у хоку, трансформація літературного сюжету у комікс, колаж або графічну новелу та ін.), а також аналіз поетичного тексту. Переможці та учасники олімпіади отримали дипломи відповідного ступеня, сертифікати, а також цікаві подарунки.
5-8 листопада 2020 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук (м. Київ), де здобула призове ІІ місце (96,15 балів) в секції «Зарубіжна література» Незвиська Анастасія Олександрівна (зараз студентка 1 курсу ЧНУ, факультет фізичної культури та здоров’я людини). Тема наукової роботи: «Музичний код роману Хуліо Кортасара “Гра в класики”». Науковий керівник: к.філол.н., доцент Наталія Валеріанівна Нікоряк.
- зв’язки з іншими вищими навчальними закладами України (спільні програми, обмін досвідом):
кафедра зарубіжної літератури, теорії літератури та слов’янської філології, проводячи щорічні конференції, ділиться досвідом і не втрачає зв’язків з іншими навчальними закладами України, зокрема з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка, Київським університетом імені Бориса Грінченка, Київським національним лінгвістичним університетом, Донецьким національним університетом, Львівським національним університетом ім. Івана Франка, Тернопільським національним університетом ім. Володимира Гнатюка, Харківським національним університетом ім. В.Н. Каразіна та ін. Також на кафедрі проходять стажування викладачі з інших університетів, що дає змогу вивчити і вдосконалити досвід проведення лекцій та практичних занять, ознайомитись із навчальними та робочими програмами літературознавчих дисциплін та навчально-методичними комплексами дисциплін, викладання яких забезпечує кафедра. До прикладу, у вересні 2021 р. к.ф.н., доцент кафедри германських мов і зарубіжної літератури Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Голубішко І. Ю. проходила науково-методичне стажування на кафедрі зарубіжної літератури, теорії літератури та слов’янської філології.
- наявність аспірантури та докторантури, результати її діяльності за 3 останні роки факультету (кількість викладачів факультету, які захистили або не захистили дисертації після закінчення аспірантури/докторантури):
на кафедрі активно функціонує аспірантура за спеціальностей 10.01.04 – „Література зарубіжних країн” та 10.01.06 – „Теорія літератури”.
Заліцензовано акредитаційну справу аспірантури (ІІІ рівень вищої освіти: доктор філософії, Філологія), ідентифіковано кафедру зарубіжної літератури та теорії літератури як випускаючу.
У 2020 році захищено дисертацію Куліш М. О. („Авторська модель польського іронічного наративу (приклад Станіслава Дигата)”), 10.01.06 – Теорія літератури.
Кількість викладачів, які захистили дисертації після закінчення аспірантури становить 21. За останні 3 роки – 2.