Чер

Завершення освітнього курсу «Африканські літературні студії»

На базі кафедри зарубіжної літератури та теорії літературизавершився освітній курс «Африканські літературні студії». Річна програма для студентів Чернівецького національного університету імен Юрія Федьковича тривала з жовтня 2023 по червень 2024 і реалізовувалася у межах освітнього гранту за сприяння стипендіальної програми Університету Індіани (США) для науковців-нерезидентів з України. Ініціатором та керівником навчального проєкту є к. філол. н., асистент кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури,гостьова дослідниця програми Африканських студій Університету Індіани Юлія Ісапчук.

Освітній курс складався з відеолекторію від провідних літературознавців та африканістів України (Чернівці, Тернопіль, Полтава, Луцьк, Харків) й щомісячних тематичних воркшопів (див. детальніше за посиланням: http://philology.chnu.edu.ua/?page_id=15392 ). Учасники програми мали змогу заглибитися у специфіку історико-культурного та соціально-політичного контексту формування і розвитку африканських літератур, дослідити особливості поезії та прози Маґрибу і Тропічної Африки. Окрім того, міждисциплінарний підхід сприяв знайомству студентів з окремими зразками музики та кіномистецтва африканського континенту, а також підкреслив українську рецепцію Африки у сучасній культурі.

Вітаємо п’ятьох учасників серед дванадцяти зареєстрованих, які успішно завершили освітній курс та отримали сертифікати й пам’ятні подарунки:

1. Боднарюка Івана (магістрант ОП «Англійсько-український переклад та переклад з другої іноземної мови», факультет іноземних мов),
  2. Горбатюк Марину (магістр ОП «Філологія (українська мова і література)», філологічний факультет),
  3. Пентелюк Ірину (першокурсниця ОП «Філологія (українська мова і література)», філологічний факультет),
  4. Шапоренко Анну (першокурсниця ОП «Філологія (українська мова і література)», філологічний факультет),
  5. Яшнову Вероніку (бакалавр ОП «Міжнародні відносини», факультет історії, політології та міжнародних відносин).

Дякуємо викладачам кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури, які взяли участь у навчальному проєкті:

1) к. філол. н., асист. Юлії Ісапчук (координація роботи та проведення воркшопів),

2) к. філол. н., доц. Наталі Нікоряк (лекція «Африканське кіно. Сембен Усман – письменник-режисер»),

3) к. філол. н., доц. Аллі Сажиній (лекція «Українська рецепція АФРИКИ у сучасних медіа-текстах»),

4) к. філол. н., доц. Альоні Тичініній (лекція «Сучасні літературознавчі методи дослідження»).