Чер

Інтернаціоналізація освітніх програм через консорціум UNITA

5–6 червня в Західному університеті Тімішоари (Румунія) відбулась низка заходів «Інтернаціоналізація навчальних програм UNITA 2024». Подія організована консорціумом європейських університетів UNITA,  асоційованим членом якого є Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Вона об’єднала 200 науково-педагогічних працівників з 12 європейських університетів Франції, Італії, Іспанії, Румунії, Португалії, Швейцарії, України.

Пленарні засідання були присвячені таким актуальним темам: «Розбудова громади, інновації та транснаціональна співпраця в Європейському університеті UNITA» (Andra Mirona Stan-Dragotesc); «Угоди про академічну співпрацю в рамках альянсу UNITA» (Irina Macsinga);  «Інтернаціоналізація навчальних програм. Моделі в UNITA» (Marcella Costa, Marx Chhay, Giovanni Andriolo); «Інтенсивні програми Erasmus+ (BIPs) в UNITA» (Cristina Cojocaru); «Проєкт європейського ступеня. Новий європейський пакет реформ вищої освіти» (Romiță Iucu, Alexandru Carțis) та ін.

Відтак учасники 28 робочих груп протягом двох днів розробляли алгоритми інтернаціоналізації, як-от: спільні навчальні програми, освітньо-навчальні заходи, наукові проєкти Erasmus+, студентська академічна мобільність, стажування викладачів.

Команду філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича була представили доцентка кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури
Альона Тичініна та студентка 2 курсу спеціальності «Середня освіта (румунська мова/мова молдовської національної меншини та зарубіжна література)» Олена Склярова.

Наступний захід відбудеться 26–27 листопада в Західному університеті Тімішоара, де знову зустрінуться всі, хто досяг прогресу в інтернаціоналізації презентованих навчальних програм.

Відеозвіт: https://www.youtube.com/watch?v=EgXYP81hErU