logo



03
Лип
2021

Галина Корицька

Галина Корицька (Галина Гузовська-Корицька), кандидатка філологічних наук, завідувачка кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради, доцентка, членкиня-кореспондентка Української Академії Акмеології.

Коротка творча біографія авторки

Корицька Галина Романівна народилася 6 червня 1963 року в селі  Скоморохи Бучацького району Тернопільської області. У 1987 році закінчила Чернівецький державний університет за спеціальністю «Філолог. Викладач української мови та літератури». Трудовий шлях розпочала в Запоріжжі, куди направлена за розподілом після закінчення вузу: 1987-1992 – учителька української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ст. № 69; 1992-1997 – заступниця директорки Запорізького колегіуму «Елінт», учителька української мови та літератури, народознавства; 1997-2001 – методистка науково-методичного центру управління освіти Запорізького міськвиконкому. З 2001 по 2021 рр. обіймала посади методистки, старшої викладачки, доцентки, завідувачки кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради. З 2018 року – членкиня-кореспондентка Української Академії Акмеології.

Державні та відомчі нагороди: нагрудний знак «Відмінник освіти України» (1997); нагрудний знак Міністерства освіти і науки України «Василь Сухомлинський» (2011); медаль «За особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя» (2015); премія Національної академії педагогічних наук України імені Семена Гончаренка в номінації «Методики навчання» (2016); орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня Запорізької обласної ради (2019).

Автор монографії («А. Кащенко: літературний портрет», 2011), співавтор монографій («Шляхи формування професійної компетентності вчителя-словесника в процесі викладання філологічних дисциплін» (2014); «Моделювання й інтеграція сервісів хмаро орієнтованого навчального середовища» (2015); «Е-learning у теорії та практиці навчання суспільно-гуманітарних дисциплін» (2017); «Екстрене дистанційне навчання в Україні» (2020); «Теоретико-практичні аспекти використання технологій блогодидактики у процесі шкільного навчання української мови» (2021)).

У портфоліо – навчально-методичні посібники та наукові статті з проблем методики навчання української мови та літератури, технологізації тестового контролю навчальних досягнень учнів з української літератури, виховної роботи, методичні рекомендації для вчителів української мови та літератури. За навчально-методичними посібниками «Збірник диктантів для 5-11 класів: на народознавчій основі» (рекомендовано Міністерством освіти і науки України, 1995 р. (в-цтво «Абрис»), 1996 р. (в-цтво «Партнер»)); «Збірник переказів з української мови. 5-9 класи» (рекомендовано Міністерством освіти і науки України, 2005 р., 2010 р., (в-цтво «Просвіта»)), «Збірник диктантів з української мови. 5-11 класи» (схвалено для використання в ЗНЗ комісією з української мови та літератури НМР з питань освіти і науки України, 2011 р., (в-цтво «Мандрівець»)); перевидання 2017 р.; «Мовленнєва діяльність. 5-8 класи», «Мовленнєва діяльність. 9-11 класи», «Українська література. 5 (6, 7) клас: Тематичне оцінювання знань», «Витоки (виховні години, свята)», «Література рідного краю», «Відкриті уроки з української мови» (рекомендовані науково-методичною радою КЗ «ЗОІППО» ЗОР), де вона є автором чи упорядником, працюють учителі України.

Вона є автором власне створених науково-методичних електронних ресурсів: «Камертон філолога»; «Камертон філолога: інтелектуальний»; «Обрії науковця-філолога»; «Світоч України». На сьогодні у стадії створення українськомовний портал «Українська на щодень»; «Українська на щодень: цифровий формат» . 2016 рік – проведення веб-квесту до дня рідної мови «Мова-quest: У пошуках фразеологічних скарбів». Сайт проєкту «Навчаємо українською: простір цифрових смаколиків».

Матеріали про життя і творчість Корицької Г. Р. розміщено на порталі «Жінка-УКРАЇНКА» та у Вікіпедії.

Про багатогранність таланту Галини Корицької свідчить персональна виставка вишитих картин в КЗ «ЗОІППО» ЗОР «Душевна настроєвість Галини Корицької». Вона майстерно володіє художнім словом, про що свідчить сторінка у блозі.

Більше про діяльність: https://cutt.ly/4usp4b.

 

Авторка літературно-художніх видань:

  • Галина Гузовська-Корицька «Світ навколо нас», (2019 р., видавництво «Дике Поле»);
  • Галина Гузовська-Корицька «Кульбаба: дід чи баба?», (2020 р., видавництво «Дніпровський металург»);
  • Галина Гузовська-Корицька «Калинове намисто жіночої долі», (2020 р., видавництво «Дніпровський металург»).

Чекає виходу книга для дітей середнього та старшого шкільного віку «На сьомому небі від щастя» (в-цтво «Підручники й посібники»).

Авторка літературно-художнього ресурсу «Де не римується душа» (https://cutt.ly/vv82Kj3).

Авторка електронних книг на https://booknet.com/uk/galina-koricka-u3100798 («Лисичка-комерсантка»; «У пошуках долі»; «Кульбаба: дід чи баба?»; «На сьомому небі від щастя»; «Де не римується душа», «Календарні оповідки). Авторка Гімну Інституту (http://korycja50.blogspot.com/p/blog-page_9.html). Казка «Лисичка-комерсантка» ввійшла в підручник для 4 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) «Українська мова та читання» (автори О. Савченко, І. Красуцька).

Учасниця різноманітних літературних конкурсів, фестивалів. У І Всеукраїнському фестивалі ім. В. Скуратівського «До Василя» (2019) посіла І місце в номінації «Проза» («Де живуть традиції»; «Калинове намисто жіночої долі»); І місце в номінації «Сценарії. Розробки. Посібники» (сценарій свята «Різдвяно-новорічні передзвони»; Навчально-методичний посібник: «Збірник диктантів з української мови. 5-11 класи. Вид. 2-ге, виправлене, доповнене. – Тернопіль: Мандрівець, 2017. – 256 с. (схвалено для використання у ЗНЗ комісією з української мови Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України); ІІ місце в номінації «Проза» («Нон-фікшн») («З вірою…через століття»); ІІІ місце в номінації «Твори для дітей» («Кульбаба: дід чи баба»; «На сьомому небі від щастя»).

У літературному онлайн-конкурсі «За чашкою кави» в номінації «Проза зими – 2019» – І місце (нагороджена подарунком).

Сторінка у ФБ: https://www.facebook.com/haluna.korytskaja

Більше на порталі «Жінка-УКРАЇНКА» (https://goo.gl/pdHt4Q).

Сторінка у Вікіпедії.

ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРА

Галина Корицька (Галина Гузовська-Корицька)

М. Запоріжжя

Українка

097-709-83-12

kabinetzp@gmail.com

https://twitter.com/korycja50

www.linkedin.com/in/галина-корицька-66773b140

https://www.facebook.com/haluna.korytskaja/

https://www.youtube.com/channel/UCr8lEcEj9EkQIiaxhiFFaEA ; https://www.youtube.com/channel/UCr8lEcEj9EkQIiaxhiFFaEA

http://korycja50.blogspot.com