Сер
2022

Протоієрей Микола Щербань пройшов чергове наукове онлайн стажування у Волоській Академії Богословських студій, м. Волос, Греція ( Ακαδημία Θεολογικών Σπουδών Βόλου)

У період з 25 по 29 липня 2022 року протоієрей Микола Щербань (відповідно до Наказу по Чернівецькому національному університету ім. Ю. Федьковича №196-від від 21.07.2022 р.) пройшов чергове наукове онлайн стажування у Волоській Академії Богословських студій, м. Волос, Греція ( Ακαδημία Θεολογικών Σπουδών Βόλου).

Цього року до міжнародного наукового стажування, організованого спільно Волинською православною богословською академією та Волосською академією богословських студій, долучилися представники різних закладів освіти, духовенство та зацікавлені особи. Загалом, до курсу онлайн-лекцій долучилося 23 особи.

Цьогорічне стажування тематично охоплювало цілий спектр актуальних питань сучасного православного богослов’я, зокрема учасники стажування могли прослухати лекції на такі теми:

Доктор Пантеліс Калайцідіс – Директор Волоської Академії Теологічних Студій, член виконавчого Комітету Європейської Академії релігії: «Поява нового богословського порядку денного в Православ’ї на тлі війни в Україні».

Д-р Дімітріос Бартелос – професор Інституту православних християнських досліджень, Кембриджський Університет; член в Ради директорів Волоської академії: «Христологія в 21 століття».

Д-р Дімітріос Бартелос – професор Інституту православних християнських досліджень, Кембриджський Університет; член в Ради директорів Волоської академії: «Свідчення Отців Церкви в наші часи».

Д-р Васіліос Термос – доцент, Вища церковна Академія Афін, психіатр дитячої психології та психології дорослих,, священик Грецької Православної Церкви: «Динаміка Психологічної Травми».

Проф. Гейл Волощак – кафедра радіаційна онкології, радіології та клітинної і молекулярної біології, Північно-Західний університет; Українська Православна Семінарія св. Софії, Українська Православна Церква в США, Вселенський Патріархат: «Православ’я і Наука».

Проф. Дімітріос Moсхос – Афінський університет, член правління директорів Волоської Академії Теологічних студій: «Вступ до історії Церкви у християнських православних теологічних програмах».

Д-р Кирило Говорун – Стокгольмська школа Університетського коледжу Стокгольмського університету: «Релігійна свобода в Україні і Росії».

Айкатеріні Цаламбуні – доцент Фессалонікійського університету, член Ради Директорів Волоської Академії Теологічних студій: «Війна в Новому Завіті»

Д-р Ніколаос Аспроуліс – заступник директора Волоської Академії Теологічних студій, викладач Еллінського Відкритого університету: «Еко-Догматика: вступ»

Проф. Дімітріос Moсхос – Афінський університет, член правління директорів Волоської Академії Теологічних студій: «Виникнення «Візантійського Християнства» на Сході і відчуження із Західом (7-14 ст.)»

Д-р Васіліос Термос – доцент, Вища церковна Академія Афін, психіатр дитячої психології та психології дорослих,, священик Грецької Православної Церкви: «Моральна шкода і Прощення»

Георгіос Влантіс – Директор Ради Християнських Церков (СCС) у Баварії; Німеччина, науковий співробітник, Волоська академія: «Актуальні православні питання в сучасному світі»

Іов, Архієпископ Тельмеський, декан – Православного інституту D’études supérieures en théologie (Шамбезі, Швейцарія, Вселенський Патріархат): «Літургійне відновлення в секулярному суспільстві».

Георгіос Влантіс – Директор Ради Християнських Церков (СCС) у Баварії; Німеччина, науковий співробітник, Волоська академія: «Нові виклики для Вселенський Православ’ї у світлі 11 Асамблеї Всесвітньої Ради Церков»

Д-р. Васса Ларін «Роль жінки в Православній церкві»

Під час наукового стажування розглядалася також низка актуальних для сучасного Православ’я питань, зокрема: статус автокефальної Церкви, порівняльне православне богослов’я, європейське право, міжхристиянський і міжрелігійний діалог, права людини.