Кві
2022

ФІЛОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ДОЛУЧИВСЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ НАУКОВОГО ПІКНІКА ДЛЯ ДІТЕЙ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

9 квітня 2022 року Рада молодих учених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича зініціювала та провела Науковий пікнік для дітей-переселенців, студентів та всіх охочих. Більшість факультетів / інститутів, репрезентували актуальну інформацію про умови вступу на навчання за різними спеціальностями, підготувавши з метою унаочнення яскраві стенди та банери. Філологічний факультет також активно долучився до організації та проведення заходу, представивши спеціальну програму за трьома напрямками – філологія, філософія та журналістика.

Секція філологів (представники кафедр сучасної української мови, історії та культури української мови, української літератури, зарубіжної літератури та теорії літератури, румунської та класичної філології) зацікавила відвідувачів різного віку через креативні завдання інтерактивного типу, зокрема конкурси «Хто я?» (угадування українського чи зарубіжного письменника за асоціаціями), «Хто швидше?» (пригадування авторів та їхніх текстів), «Гра в рими», «Експрес-курс із красномовства» (скоромовки), «Фразеологічний ребус», «Лінгвоматематика», «Мовні шаради», «Словотвірний експеримент». Окрім того, абітурієнти мали можливість отримати консультацію з написання мотиваційного листа. Учасники всіх конкурсів отримали в подарунок книги, зібрані викладачами філологічного факультету.

Неабиякою популярністю користувався майстер-клас із плетіння мерцишор – румунських символів весни та миру. Відвідувачам імпонував і процес виготовлення мерцишор, і легендарна історія виникнення таких прикрас.

Напрям «Журналістика та видавнича справа» зацікавив дорослих та малечу широким асортиментом видавничої продукції, створеної студентами кафедри журналістики. Найпопулярнішими виявилися книга-іграшка для найменших, казка, надрукована шрифтом Брайля та інтерактивна книга про відомі місця у світі, з-поміж журналів – видання про український футбол, про подорожі тощо. Частково була представлена техніка кафедри – мікрофони, навушники, диктофон та фотокамера. Усі охочі мали змогу в імпровізаційній формі спробувати себе в ролі журналіста, а також дати інтерв’ю.

Кафедра філософії та культурології запрошувала відвідувачів на основі невеличкого тесту дізнатися, «хто ти з видатних філософів» (за способом реакції на ключові світоглядні питання). В ігровій формі могли «поставити питання» філософам минулих століть й отримати їхні афористичні реакції на ці запити. Ігри на розвиток уяви та креативності мислення – основні форми взаємодії, що були запропоновані на цій локації. Крім того, студенти-богослови щедро дарували гостям літературу, котра могла бути цікавою для учасників різних вікових категорій – розмальовки на релігійну тематику, примірники дитячої Біблії та Біблії для підлітків, періодичні релігійні видання. З інформаційних листівок майбутні абітурієнти могли почерпнути корисну інформацію про професії філософа, культуролога, богослова, соціолога, релігієзнавця, фахівця із соціального забезпечення.

Активно долучилися до проведення акції представники студпарламенту філологічного факультету, які презентували усім конкурсантам канцтовари та набори для художньої творчості.