Гру

Вибір професії у сфері української філології ‒ запорука успішного майбутнього

ВИБІР ПРОФЕСІЇ У СФЕРІ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ‒ ЗАПОРУКА УСПІШНОГО МАЙБУТНЬОГО Важливою ланкою навчально-виховного процесу є профорієнтаційна робота, що забезпечує вибір майбутнього фаху випускниками закладів різних освітніх рівнів. Уже традиційними стали зустрічі колективу кафедри сучасної української мови з абітурієнтами – потенційними студентами філологічного факультету. Цьогорічний захід, що відбувся 13 грудня в режимі онлайн, розширив усталений контингент аудиторії: учасниками заходу були студенти Педагогічного фахового коледжу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.Завідувач кафедри сучасної української мови, доктор філологічних наук, професор СВІТЛАНА ШАБАТ-САВКА, модератор заходу, підкреслила важливість та необхідність проведення профорієнтації серед студентської та учнівської молоді на порозі їхнього професійного становлення, на етапі правильного вибору навчального закладу задля успішної реалізації індивідуальних творчих сил і здібностей молодої людини. Світлана Тарасівна розповіла про Чернівецький університет як сучасний конкурентоспроможний заклад вищої освіти, здатний надавати найкращі освітні послуги, про історію філологічного факультету крізь призму імен відомих учених, про науковий доробок кафедри сучасної української мови, про культурно-просвітницьку діяльність викладачів та студентів, яких обʼєднує висока любов до українського слова.Кандидат філологічних наук, асистент кафедри сучасної української мови ІВАННА СТРУК презентувала необхідну для майбутніх студентів інформацію щодо умов вступу на спеціальність «Середня освіта» на основі диплома молодшого спеціаліста і на спеціальність «Філологія» на основі атестата про загальну середню освіту. ГАЛИНА ТЕСЛІЦЬКА, кандидат філологічних наук, асистент розкрила зміст філологічної професіограми, розповіла про сфери майбутнього працевлаштування здобувачів освіти, окреслила коло визначальних для сучасного філолога компетентностей.Методист деканату філологічного факультету ОЛЕНА ТВЕРДОХЛІБ поінформувала присутніх про особливості організації навчального процесу для студентів скороченої форми навчання.Керівник наукового гуртка української мови, що діє на кафедрі, кандидат філологічних наук, докторант кафедри АЛЛА АНТОФІЙЧУК ознайомила учасників заходу з науково-дослідницькою діяльністю гуртківців, відзначила широкий тематичний спектр засідань гуртка, залучення до роботи фахівців не лише з України, а й з-за кордону, розповіла про участь студентів у наукових конференціях, семінарах, форумах, круглих столах, зустрічах зі стейкхолдерами, обговореннях інноваційних аспектів методики викладання української мови в закладах загальної середньої освіти.Голова студентського профбюро, студентка 4-го курсу ТЕТЯНА МІЖІНСЬКА розповіла гостям заходу про особливості навчання на філологічному факультеті, про структуру студентського самоврядування, позаурочні заходи: літературно-мистецькі вечори, творчі зустрічі, різні конкурси, що сприяють урізноманітненню креативної діяльності студентів-філологів.Враженнями про навчання поділилися магістранти кафедри сучасної української мови МАРІЯ МАКСИМЧУК і ГАЛИНА ВІВЧАРЮК, які підкреслили, що знання, здобуті на філологічному факультеті, розширююють перспективи їхнього подальшого професійного зростання. Гості зустрічі – викладачі Чернівецького фахового педагогічного коледжу ВАЛЕНТИНА ФАРУС і ТЕТЯНА КАЧАЛОВСЬКА, які наразі проходять стажування на кафедрі сучасної української мови, – поділилися спогадами про роки навчання на філологічному факультеті Чернівецького національного факультету імені Юрія Федьковича, з вдячністю згадали викладачів і відзначили необхідність таких профорієнтаційних заходів серед студентів закладів фахової передвищої освіти.Насамкінець декан філологічного факультету, доктор філологічних наук, професор БОРИС БУНЧУК підкреслив важливість профорієнтаційних заходів, які передусім сприяють усвідомленому самовизначенню молодих людей, їхній чіткій соціально-професійній орієнтації в сучасному світі.Сподіваємось, що філологічна родина наступного навчального року поповниться новими студентами ‒ креативними, розумними, працьовитими, залюбленими в рідне слово та Україну.