Лис

РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ ЗА УЧАСТЮ НАУКОВЦІВ, РЕЛІГІЙНИХ ТА ГРОМАДСЬКИХ ДІЯЧІВ

Напрями соціально-ціннісної активності релігій і конфесій в умовах небезпек та загроз були 6 листопада 2021 р. в центрі обговорення на круглому столі як частині міжнародної конференції «Гуманітарний дискурс у перспективі ХХІ ст.: методологічні засади», організованої кафедрою філософії та культурології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Конкретно цей круглий стіл проведено в межах реалізації завдань наукового проєкту «Соціальна функціональність релігії в умовах масштабних небезпек: ідейно-теоретичний і практичний виміри» (проєкт здійснюється групою молодих науковців – релігієзнавців з Чернівців та Хмельницького).

Діалог під час круглого столу був справді змістовним, конкретним, дискусійним, а водночас конструктивним і спрямованим у прикладне русло підвищення ціннісних ефектів діяльної комунікації релігійних спільнот і суспільства у тих сферах, де співпраця можлива та корисна.

Зокрема, у виступах та обговоренні взяли участь релігійні й громадські діячі: архієпископ Тернопільський і Кременецький Православної Церкви України Нестор (Писик), голова Синодального управління взаємодії з молодіжно-патріотичними громадськими об’єднаннями; Шейх Саід Ісмагілов – муфтій Духовного управління мусульман України «УММА», кандидат філософських наук; Тіберіу Ніка – керівник конференції «Молдова» Румунського Уніону Церкви Адвентистів Сьомого Дня, м. Бакеу (Румунія), доктор богослов’я; Йосиф Зісельс – виконавчий співпрезидент «ВААД України», виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України, правозахисник, член Ініціативної Групи «Першого грудня»; о.Валерій Сиротюк – митрофорний протопресвітер, синкел Чернівецької єпархії УГКЦ; Олександр Дацюк – кандидат богослов’я, священик УПЦ (м. Хмельницький); Ольга Брандес-Шитікова – проєктна менеджерка Благодійної Організації БО “100% ЖИТТЯ, Чернівці”; Андрій Ватрич, православний молодіжний активіст, студент Свято-Софіївської Української Православної Богословської Семінарії Української Православної Церкви Сполучених Штатів Америки (штат Нью Джерсі, місто Сомерсет).

З представниками релігійних і громадських спільнот спілкувалися науковці Людмила Филипович – докторка філософських наук, професорка, віцепрезидентка Української Асоціації Релігієзнавців (м. Київ); Ольга Рупташ – докторка філософських наук, доцентка, завідувачка кафедри філософії та культурології; Ірина Горохолінська – докторка філософських наук, доцентка (керівниця згаданого наукового проєкту); Олександр Бродецький – доктор філософських наук, доцент (модератор круглого столу); Віталій Мудраков – кандидат філософських наук, доцент; Олександр Марчук – кандидат філософських наук; Ігор Руснак – кандидат філософських наук; Ірина Лазоревич – магістерка релігієзнавства, аспірантка.

Виступив на круглому столі й Бухаров Сергій – головний спеціаліст відділу з питань релігій та національностей Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації.

Серед слухачів була ціла низка учасників наукової конференції.   Висловлюємо подяку всім, хто активно долучився до цього експертного релігієзнавчого майданчика!