Кафедра журналістики організувала міжкафедральний семінар, на якому дослідники обговорили стан регіональних медіа та їх перспективи. До дискусії приєдналися викладачі кафедри журналістики Кам’янець-Подільського національного університету ім.І.Огієнка, журналісти та студенти.
Спікери обговорили теми, жанри, походження та тональність медійного контенту, професійні стандарти, присутність матеріалів з ознаками замовності. Вони опиралися на власні моніторинги регіональних ЗМІ Буковини та Хмельниччини, що дозволило виокремити теми, які мало порушуються журналістами, та жанри, які стали рідкісними в медіа. Дослідники застерегли перед зловживанням кримінальним контентом та наголосили на потребі медіаекології. Вони окреслили брак таких тем, як війна, реформування в державі, корупція. Висловили рекомендації покращувати жанрову палітру ЗМІ, адже домінують в основному інформаційні матеріали, повідомлення прес-служб та розважальні публікації. Втрачається аналітика, репортажі, кореспонденції, розслідування. Немає опитувань громадян. Загалом люди як джерела інформації дуже мало присутні у ЗМІ і майже зовсім не залучені експерти. Особливу увагу дослідники звернули на медіастандарти, зокрема збалансованість інформації та повноту викладу.
Колеги з КПНУ ім.І.Огієнка зібрали думки представників регіональних видань та синтезували проблеми, з якими сьогодні стикаються місцеві медіа – відсутність підтримки роздержавлених ЗМІ та загалом продуманої концепції інформаційної політики в державі, кадрові проблеми, труднощі редакцій з переходом на нові цифрові формати. До обговорення активно приєднувалися журналісти. Захід викликав зацікавлення і в представників суспільного мовника як медіа, який демонструє найкращі стандарти.
Наприкінці дискусії редактор ІА «Всі новини Хмельницького» Максим Фарина підсумував, що такі розмови потрібні для професійного середовища і завжди корисно замислитися над тим, як можна покращити якість професії.