Лип

Співпраця з Академією теологічних студій (м. Волос, Греція)

Кандидат історичних наук, кандидат наук з богослов’я, доцент Микола Щербань у період з 19 по 24 липня пройшов стажування в цьому авторитетному закладі вищої богословської освіти. Загальна тема освітньо-наукової програми стажування – “Актуальні проблеми сучасного православного богослов’я”.
У фокусі лекцій та обговорень були, зокрема, питання статусу автокефальної Церкви, методологічні пошуки в порівняльному богослов’ї, релігійність, права людини і європейське право, тенденції міжхристиянського і міжрелігійного діалогу.
Лекції проводили знані грецькі богослови: Христос Караколіс (Афінський Університет) – «Актуальні новозавітні студії»;. Філітеос Марудас – «Православна теологія і біоетика»; Акгелікі Заіка (Фессалонікійський Університет) – «Міжрелігійні виклики для Православної Церкви сьогодні»; Дімітріос Мосчос (Афінський Університет) – «Актуальні питання Церковної історії»; Гейл Волощак (Українська Православна Семінарія Св. Софії, США) – «Православ’я і наука»; Кирило Горовун (Мерімонтський Університет, Каліфорнія, США) – «Еклезіологія»; Григорій Папатомас (Афінський університет) – «Канонічне право»; Джон Хрисавгіс – «Православне богослов’я та екологічні виклики»; Архієпископ Тельмесський Йов (Інститут православної теології, Шамбезі, Швейцарія) – «Літургічне оновлення»; Кирило Горовун (Мерімонтський Університет, Каліфорнія, США) – «Православ’я і демократія»; Георгій Влантіс (Волоська Академія, директор Ради Християнських Церков Баварії, Німеччина) – «За життя світу: Соціальне вчення Православної Церкви»; Константінос Деліконстантіс (Афінський Університет) – «Православ’я і права людини»; сестра Васса (Ларін) (членкиня комісії Міжсоборної пристунності РПЦЗ, Відень, Австрія) – «Роль жінки у Православній Церкві»; Катеріна Пекріду (Виконавчий секретар з питань богословського діалогу, еклезіології та місії, Волоська Академія) – «Екуменічний рух».
Кожна лекція підсумовувалася енергійною та евристично плідною дискусією.