Кві

Методологічні проблеми історичного пізнання у філософському осмисленні (погляд молодих науковців)

Традиційним та плідним є науковий інтерес кафедри філософії та культурології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича до методологічних аспектів гуманітарного пізнання. І прикметно, що відповідні дослідження тривають у студіях молодих науковців. Одне зі свідчень цього – науковий семінар, що відбувся сьогодні, 13 квітня. Його тема: “Вплив методологічного плюралізму на розвиток історичної науки”, а доповідачем був аспірант першого року навчання Святослав Рачук (його науковий керівник – доктор філософських наук, професор Михайло Марчук). Святослав Рачук побудував свою доповідь на основі проєкту наукової статті, яку він планує подати до фахового видання. У теоретичному діалогові взяли участь спеціально призначені кафедрою рецензенти проєкту статті: кандидатка філософських наук, доцентка Ірина Починок, кандидат філософських наук Ігор Руснак та кандидат філософських наук Роман Онуфрійчук. Із запитаннями, побажаннями та науковими пропозиціями виступили Ольга Рупташ (докторка філософських наук, завідувачка кафедри), Світлана Балінченко (кандидатка філософських наук, доцентка), інші науковці.