Кві

Відбувся попередній захист курсових робіт спеціальності 041 – Богослов’я

8-9 квітня 2021 року відбувся попередній захист курсових робіт здобувачів  першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, спеціальності 041 «Богослов’я». Цього року на попередній захист було винесено курсові роботи студентів 2-го (210 група), 3-го (308 група) та 4-го (411 група) курсів. З огляду на карантинні обмеження захід відбувався у режимі онлайн. Під час попереднього захисту студенти представили власні наукові дослідження з дотриманням необхідних вимог, що висуваються до робіт такого рівня.

Було вказано, що низка робіт потребує певного доопрацювання (у структурі дослідження, чи у систематизації викладу матеріалу, джерельної бази тощо) проте переважна більшість курсових робіт вчасно подавалися науковим керівникам для перевірки, належно розкривають окреслену проблематику досліджень й станом на сьогодні наукова робота знаходиться на завершальному етапі.

Водночас, науковими керівниками було вказано, що, на превеликий жаль, не всі здобувачі вищої освіти, чиї наукові розробки є дійсно належного рівня, виявили бажання щодо подання тез на наукову студентську конференцію, яка щорічно проводиться на базі нашого Університету.

Основна сесія по захистів курсових робіт студентів запланована на 20-21 квітня 2021 року.

Перелік тем курсових робіт

студентів 2 курсу спеціальності 041 – «Богослов’я»

№ П/п

Науковий керівник

1 Винничук Артур Олегович Духовно-символічний зміст літургічного простору православного храму доц., прот.

М. Щербань

2 Кав`юк Павло Юрійович Богослужбова практика застосування дзвонів: історія, духовний зміст та види дзвоніння асист. Марчук О.Т.
  3 Ларіон Володимир Вадимович Історія походження, структура і символіка християнських храмів асист. Марчук О.Т.
  4 Пітиляк Василь Васильович Візантійська церковна гімнографія та особливості її впливу на києво-руську богослужбову традицію асист. Марчук О.Т.
  5 Спасов Олексій Любомирович

«Дідахе» як джерело церковно-богослужбової практики та літургічного життя ранньої Церкви

доц., прот.

М. Щербань

6 Чернишенко Олег Володимирович Літургічне шанування православних святинь і святих: чинопослідування і церковна традиція доц., прот.

Перелік тем курсових робіт

студентів 3 курсу спеціальності 041 – «Богослов’я»

1 Бакай Микола Миколайович

Чудеса та зцілення, звершені Ісусом Христом під час третьої Пасхи: євангельський опис та святоотцівське тлумачення

2 Бачинський Михайло Іванович

Новозавітне вчення про шлюб і високе достоїнство дівства

асист. свящ. Луцан І.В.
 3 Костюк Юлія Іванівна

Палестина – колиска Новозавітної біблійної традиції: географічне розташування, адміністративно-політичний та соціально-релігійний устрій

доц. прот. Щербань М.В.
 4 Мілешкін Михайло Володимирович Основний зміст Новозавітної пневматології асист. свящ. Луцан І.В.
 5 Процишин Михайло Олександрович Місіонерські подорожі та писемна спадщина апостола Павла доц. прот. Щербань М.В.
 6 Роговський Володимир Віталійович Події Страсного тижня: перебіг та особливості їх передання євангелистами-синоптиками.   асист. свящ. Луцан І.В.
 7 Тимченко Юрій Олександрович

Притчі як жанр проповідництва та пастирського служіння Христа Спасителя : зміст, образність і морально-виховний потенціал

8 Ходан Максим Ігорович

Соборні послання: авторство, автентичність тексту, адресати та провідні ідеї

асист. Марчук О.Т.
 9 Чернега Іванна Анатоліївна

Історія тексту та формування біблійного канону Нового Завіту

асист. свящ. Луцан І.В.
 10 Муригін Роман Андрійович

Євангеліст Іоанн Богослов і його свідчення про Логос: специфіка святоотцівського тлумачення

доц. прот. Щербань М.В.
 11 Левицький Михайло Петрович Прощальна бесіда з учнями і Первосвященича молитва Ісуса Христа асист. Марчук О.Т.
 12  Чекановський Юрій Васильович

Духовно-моральний і сотеріологічний зміст Нагірної проповіді

Перелік тем курсових робіт

студентів 4 курсу спеціальності 041 – «Богослов’я»

Науковий керівник

1. Борак Богдан Ігорович Гріхопадіння у системі православного віровчення. доц. прот.

Микола Щербань

2. Іліка Микола Русланович Вчення Православної Церкви про Боговтілення: богословськодогматичне обґрунтування асист. свящ.

Луцан І.В.

3. Крамарчук Іван Васильович Молитва Церкви за померлих: ідейно-богословське підґрунтя та історія формування літургічної традиції асист. свящ.

Луцан І.В.

4. Стеценко Юлія Геннадіївна Православна есхатологія: суть та провідні ідеї. асист. Марчук О.Т.