Бер

Katedra Ukrainistyki

Katedra Ukrainistyki Uniwersytetu Warszawskiego

ma zaszczyt zaprosić na

Międzynarodową Konferencję Naukową Młodych Ukrainistów i Badaczy Słowiańszczyzny Wschodniej,

która odbędzie się w trybie online

31 maja 2021 roku

Zapraszamy młodych językoznawców, literaturoznawców, kulturoznawców (studentów, doktorantów i wykładowców do 35 lat) do wzięcia udziału w konferencji, której tematem są aktualne problemy ukrainistyki oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Referaty będą prezentowane w języku ukraińskim, polskim, rosyjskim i angielskim. Przewidujemy wystąpienia 10-15-minutowe. Konferencja będzie przeprowadzona wyłącznie w trybie online.

Prosimy o nadsyłanie do dnia 10 maja 2021 r. kart zgłoszeniowych i streszczeń referatów (do 10 zdań) na adres: konferencjamlodychukr@gmail.com

Osoby, których prace zostały zakwalifikowane, poinformujemy drogą mailową.

Komitet Organizacyjny

Dr hab. Svitlana Romaniuk

Dr hab. Iryna Kononenko

dr Katarzyna Jakubowska-Krawczyk

dr Marta Zambrzycka

mgr Marta Saniewska

mgr Oksana Borys

Факультет прикладної лінгвістики

Кафедра україністики Варшавського університету

рада запросити Вас на

Міжнародну наукову конференцію молодих україністів і дослідників слов’янознавства,

яка відбудеться в режимі онлайн

31 травня 2021 року

Запрошуємо молодих лінгвістів, літературознавців, культурознавців (студентів, аспірантів та викладачів до 35 років) взяти участь у конференції, темою якої є сучасні проблеми україністики, а також  країн Центральної та Східної Європи.

Мови конференції: українська, польська, російська та англійська. Час виступів з доповідями – 10 – 15 хвилин. Конференція проходитиме в режимі онлайн.

Вашу заявку на виступ та анотацію доповіді (до 10 речень) просимо надіслати до 10 травня 2021 на e-mail: konferencjamlodychukr@gmail.com

Про кваліфікацію ми повідомимо електронною поштою.

Організаційний комітет

Доктор габілітована Світлана Романюк

Доктор габілітована Ірина Кононенко

Доктор Катажина Якубовська-Кравчик