Бер

ВІДБУЛИСЯ ЗАХИСТИ ДИСЕРТАЦІЙ З ФІЛОСОФІЇ НАУКИ ТА РЕЛІГІЄЗНАВСТВА

Екологічне пізнання в аспектах його наукової евриcтичності та прикладної ефективності, а також актуальні акценти осмислення та тлумачення соціальної доктрини найбільшої з гілок християнства. 11 та 12 березня 2021 р. довкола цих двох важливих блоків проблем на базі кафедри філософії та культурології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича тривав фаховий діалог-дискусія філософів і релігієзнавців з Чернівців, Вінниці, Києва, Луцька, Сум, Харкова.

А майданчиком обговорення стали захист кандидатських дисертацій Оксани Сірої «Методологічний потенціал принципу коеволюції в сучасному екологічному пізнанні» (спеціальність «філософія науки», наукова керівниця – кандидатка філософських наук, докторантка Богдана Манчул) та Івана Цихуляка «Суспільне вчення католицизму: зміст, соціокомунікативний мандат та форми реалізації» (науковий керівник – доктор філософських наук, доцент Микола Шкрібляк).

Захисти відбулися на засіданні спеціалізованої вченої із захисту дисертацій з філософії науки та релігієзнавства (голова спецради – доктор філософських наук, професор Михайло Марчук; заступник голови – доктор історичних наук, професор, перший проректор Чернівецького університету Василь Балух, уч. секр. – докторка філософських наук, доцентка Ірина Горохолінська).).

На захисті Оксани Сірої офіційно опонували докторка філософських наук, професорка Неля Філяніна (кафедра фундаментальної та мовної підготовки Національного фармацевтичного університету, Харків) та кандидатка філософських наук, доцентка Олена Наумкіна (кафедра всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка). А офіційними опонентками дисертації Івана Цихуляка були докторка філософських наук, професорка Людмила Филипович (провідна наукова співробітниця відділу релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України) та кандидатка філософських наук, доцентка Руслана Мартич (кафедра філософії Київського університету імені Бориса Грінченка).

Дисертантка і дисертант захистилися успішно. Вітання їм та побажання подальших творчих успіхів!

P.S. Зважаючи на карантинні реалії, захист відбувався з використанням засобів відеозв’язку в режимі реального часу.