Сер

ІІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ „Українська мова і сфера сакрального“

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Інститут української мови НАН України

ІІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

„Українська мова і сфера сакрального“

20–21 жовтня 2016 р., м. Чернівці

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Інститут української мови НАН України запрошують до участі в ІІІ Міжнародній науковій конференції „Українська мова і сфера сакрального“, яка відбудеться 20–21 жовтня 2016 р. у м. Чернівцях.

Робота конференції проходитиме за такими напрямами:

1. Лексикографічне опрацювання сакральної сфери в українській та інших слов’янських і неслов’янських мовах.
  2. Концептуалізація сакральної сфери засобами української мови.
  3. Особливості мови українських сакральних текстів.
  4. Переклади сакральних текстів українською мовою.
  5. Становлення, розвиток та сучасне функціонування релігійного стилю української літературної мови.
  6. Релігійна лексика в сучасній українській мові.
  7. Українська релігійна (богословська) термінологія.
  8. Функціонування онімів у сфері сакрального.
  9. Українська біблійна фразеологія на тлі інших слов’янських та неслов’янських мов: структура, семантика, функціонування, лексикографічний опис.
  10. Українська мова серед інших сакральних мов.

Плануємо проведення круглого столу на тему „Українська мова та сфера сакрального: лінгводидактичний аспект“.

Усіх, хто бажає взяти участь у роботі конференції, просимо надіслати на електронну адресу ikum-dpt@chnu.edu.ua:

1) заповнену заявку (реєстраційну форму) до 30 березня 2016 року;

2) текст виступу (формат *doc або *rtf) – до 1 червня 2016 року; подати також рецензію наукового керівника або витяг із протоколу засідання кафедри про рекомендацію статті до друку (для аспірантів та викладачів без наукового ступеня).

Матеріали конференції будуть опубліковані в наукових вісниках Чернівецького національного університету (фахових виданнях ДАК України).

Адреса оргкомітету:

Кафедра історії та культури української мови,

філологічний факультет,

Чернівецький національний університет,

вул. Коцюбинського, 2,

м. Чернівці,

Контактний телефон: (0372) 584-800 кафедра історії та культури української мови.

Е-mail кафедри історії та культури української мови: ikum-dpt@chnu.edu.ua

Координатори конференції:

Ковтун Альбіна Анатоліївна – 095-380-73-33; 096-693-98-66 (відповідальний секретар);

Міхєєва Тетяна Ігорівна – 095-094-25-15 (лаборант кафедри).

Вимоги до оформлення статей:

• до статті подати шифр УДК, анотації та перелік ключових слів українською, російською, англійською мовами;
  • основний текст рукопису друкувати без переносів і табуляції через 1,5 інтервала шрифтом 14 Тimes New Roman; поля з усіх боків – 2 см; відступ абзацу – 1,25 см;
  • у тексті диференціювати тире (–) та дефіс (-); скорочення типу т. д., XIX ст., ініціали біля прізвищ (Ю. Карпенко), назви населених пунктів (м. Київ) та под. друкувати через нерозривний пробіл (одночасне натискання клавіш Ctrl+Shift+пробіл); скорочення типу 90‑ті, 1‑го друкувати з нерозривним дефісом (одночасне натискання клавіш Ctrl+Shift+дефіс);
  • застосовані спеціальні шрифти подавати окремими файлами;
  • ілюстративний матеріал подавати курсивом; елементи тексту, які потребують виділення, подавати напівжирним; значення слів брати в лапки („…“);
  • для бібліографічних покликань у тексті використовувати квадратні дужки: перша цифра – номер джерела у списку літератури, друга – номер сторінки, наприклад: [1, с. 35], [3, с. 131-132];
  • назву Література друкувати через один рядок після основного тексту напівжирним шрифтом посередині рядка; бібліографічні джерела подавати в алфавітному порядку з дотриманням стандартів ДАК України (ДСТУ 7.1: 2006);
  • підрядкові покликання та примітки не використовувати;
  • зміст статті повинен відповідати вимогам ДАК України та містити такі обов’язкові елементи: постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок з важливими науковими чи практичними завданнями; аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких започатковано вивчення проблеми і на які спирається автор; виокремлення раніше не з’ясованих частин загальної проблеми, якій присвячено статтю; формулювання цілей статті (постановка завдань); виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів; висновки з дослідження і перспективи подальших розвідок.

Відповідальність за достовірність фактів, покликань, власних імен, а також правильність перекладу покладено на автора статті. Редакційна колегія залишає за собою право рецензувати та редагувати тексти статей.

Зразок оформлення початку статті:

Ольга Артеменко

УДК 821.161.2’373.23

КОНЦЕПТ ХРЕСТ У САКРАЛЬНОМУ ДИСКУРСІ

Нижче через рядок резюме та ключові слова українською мовою.

Ще нижче через один рядок ім’я та прізвище автора, назва статті, текст резюме (до десяти рядків, шрифт звичайний) і ключові слова російською та англійською мовами.

Зразок оформлення резюме іноземними мовами:

Maria Shevchenko

A living language as a means of preservation and development

of ukrainian religious vocabulary in the 20th century

Текст резюме.