Січ
2019

Долання кордонів. Російський, український та білоруський літературний культурний та мовний простір з перспективи XXI століття

30-31 травня 2019 року в Любліні

Інститут слов’янської філології

Люблінського католицького університету Івана Павла ІІ

має честь запросити до участі в Міжнародній науковій конференції

XXI століття

(З нагоди ювілею 30-ти річчя Інституту слов’янської філології ЛКУ),

яка проходитиме 30-31 травня 2019 року в Любліні

У ХХІ столітті перед гуманітарними науками виникло багато запитань та нових проблем. Вчені, посилаючись на традицію, постійно намагаються знайти нову мову спілкування, нові способи на те, щоб добитися до сучасного читача. Динаміка змін, які зараз спостерігаємо на рівні літератури та мови, а також цивілізаційні, політичні, соціальні та культурні зміни, які сильно впливають на стан сучасної гуманітарної науки, сприяють роздумам про корисність і обов’язки гуманістичної рефлексії, її можливостей і загроз.

Сучасні гуманітарні дослідження, зокрема літературознавство та лінгвістика, спрямовані на постійне перетинання та долання кордонів традиційних дисциплін, оскільки вони неодноразово використовують досягнення філософії, психології, соціології, антропології, релігійного дискурсу, які значно поширюють поле дослідницького спостереження і змушують постійно переглядати вже відомі поняття і проблеми.

Основною метою нашої конференції є спроба порівняти науковий досвід польських та іноземних дослідників, щоб таким чином не тільки підтвердити актуальність та важливе значення славістичних досліджень у галузі літератури, культури та мови, але також щоб спробувати переосмислити деякі сучасні методи та задуматися над тематикою та проблемами, які досі майже не ставали об’єктом наукових досліджень з боку вчених-славістів.

До Вашої уваги ми хочемо запропонувати такі питання:

1. Російська, українська та білоруська літератури в умовах цивілізаційних, культурних і соціальних змін.
  2. Постколоніальний дискурс у російській, українській та білоруській літературах.
  3. Пам’ять та пост-пам’ять у російській, українській та білоруській літературах.
  4. Пост-стилі та нео-естетики. Навколо естетичних перемін у російській, українській та білоруській літературах.
  5. Польсько-східнослов’янські літературні, культурні та мовні взаємини.
  6. Культурний та аудіовізуальний переклад в сучасній транслаториці.
  7. Міждисциплінарні дослідження в сучасній лінгвістиці.
  8. Найновіші напрямки розвитку слов’янських мов в контексті нових медіа.
  9. Трансгресія і гібридизація мовних жанрів.

Ми також готові прийняти інші, запропоновані Вами, дослідницькі теми.

Регламент: 20 хв. (пленарні засідання), 15 хв. (засідання в секціях). У випадку отримання позитивних рецензій, тексти доповідей будуть опубліковані в науковій монографії.

Мови конференції: польська, російська, українська, білоруська та англійська.

Заяву учасника (форма додається) разом з пропонованою темою доповіді та коротким резюме (600 друкованих знаків) просимо вислати за адресою: kontakt@konferencja-ifs-kul.pl до 31 березня 2019 р.

Конференційний внесок: 400 злотих; він включає покриття організаційних витрат та публікацію статті в багатоавторській монографії.

Ми просимо учасників самостійно покрити свої витрати на проїзд, проживання і харчування.

Більш детальні інформації будемо надавати електронною поштою, після прийняття теми доповіді, а також на сайті http://konferencja-ifs-kul.pl.

Учасники конференції, які потребують офіційного запрошення на отримання візи, будь ласка, повідомте нам про це якомога швидше.

З великою до Вас пошаною,

Оргкомітет Конференції:

д-р. Марія Моцаж-Кляйндінст, проф. ЛКУ

д-р. Беата Сівек, проф. ЛКУ

к.ф.н. Малґожата Відел-Іґнащак

к.ф.н. Магдалена Кавенцка (секретар)

Науковий комітет:

проф. Анна Возняк