Кві
2024

Філологиня ЧНУ ‒ переможниця ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Студентка філологічного факультету кафедри історії та культури української мови стала однією з переможниць четвертого етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Юлія  Боднар виборола перше місце у фіналі цього престижного конкурсу, який відбувся в дистанційній формі 8 березня 2024 року. Між собою змагались 818 знавців української мови із закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти. Переможцями стали 72 учасники. У кожній із 12 конкурсних категорій було визначено одного переможця, який посів перше місце; два переможці посіли друге місце та три поділили третю сходинку. Призерам першого місця буде призначено стипендію Президента України. У творчих завданнях конкурсанти розмірковували не лише про роль мови в долі народу. Вони висловлювали думки й про соціально-психологічні аспекти, зокрема ‒ міжособистісних відносин. У роботах учасників конкурсу йшлося про те, як зберегти людяність під час війни й не відчувати спустошення; про вміння комунікувати та добирати слова, які будують місток розуміння; про здатність слухати та бути вдячним; про роль фізичної активності у поліпшенні ментального здоров’я. (За повідомленням Інституту післядипломної педагогічної освіти).