Бер
2024

Відбулась ІІ Міжнародна міжнародна конференція «Платон мені друг, але істина дорожча»

1 березня 2024 року у змішаному форматі відбулась ІІ Міжнародна конференція «Платон мені друг, але істина дорожча», яку співорганізували філологічний факультет та факультет іноземних мов ЧНУ.

До наукового форуму, метою якого була передусім  активізація молодіжного гуманітарного дискурсу і налагодження міждисциплінарного наукового діалогу, доєдналися майже 100 представників із 23 українських ЗВО та 6 зарубіжних установ (Чехія, Польща, Румунія, Франція, Німеччина, Велика Британія).

На відкритті конференції виступили  проректор з наукової роботи ЧНУ Андрій Саміла, декан філологічного факультету Борис Бунчук, декан факультету іноземних Ірина Осовська,  голова Ради молодих вчених ЧНУ Павло Крайній, а також директор навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Сергій Русаков.

Доповіді на пленарному засіданні представили різні вектори розвитку сучасних гуманітарних наук:

МАТВЕЄВА НАТАЛЯ (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка; Інститут української мови НАН України) “Рідна мова у трактуванні переселенців”;

БОЯНОВСЬКА ТЕРЕЗА (Університет імені Масарика, Чеська Республіка) “Соціолінгвістичний контекст діяльності Яна Гуса (аналіз фільму «Ян Гус», екранізації однойменного роману Еви Кантуркової)”;

МУДРАКОВ ВІТАЛІЙ (Університет Мюнстера, Німеччина) “«Ніцше-180»: проєкт революції у філософії”;

КАПРАНОВ ЯН (Економіко-гуманітарний університет у Варшаві, Польща; Київський національний лінгвістичний університет) “Макрокомпаративно-квантитативний підхід до фіксації споріднення ностратичних мов”;

ШЕВЧЕНКО НАТАЛІЯ (Навчально-науковий інститут філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова) “Колективна пам’ять у пастці історичного ремейку”;

ІРЖАВСЬКИЙ МАКСИМ (Український Католицький Університет) “Дотримання принципу релігійної свободи в умовах війни: досвід України”.

Відтак робота колоквіуму продовжилась на 5 секціях:  літературознавство, лінгвістика, філософія та культурологія, релігієзнавство та богослов’я, методика викладання гуманітарних дисциплін.

Модерували захід представики оргкомітету – Горохолінська Ірина, Тичініна Альона, Бешлей Ольга, Калинич Катерина, Луцан Ігор.

Варто відзначити, що конференція мала також благодійну мету: зібрані учасниками оргвнески (загалом 6500 гривень) відразу було передано на потреби військових.

Наразі готується видання матеріалів конференції. Програма доступна за посиланням: https://drive.google.com/file/d/13u_hI-eObEB5gpQwPbji2o05Z5utxtAC/view?fbclid=IwAR0wJMYX85XoQ_LZd11CyK1q4A1NVT614tlrN4riWTtyHDqgBx664YRItrc