Лис

«Жінки. Мир. Безпека: відповіді на виклики війни»

Дуже символічно, що на початку світової акції "16 днів активних дій проти гендерно зумовленого насильства", 24-25 листопада відбулася сесія стратегічного планування з напрацювання обласного плану дій з запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі у Чернівецькій області на період 2024-2025 роки. Його учасниками і розробниками проєкту обласного плану дій стали члени Координаційної ради з питань сімейної політики при Чернівецькій ОДА/ОВА, а також члени Коаліції Буковина 1325. Модератором сесії стратегічного планування стала кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри філософії та культурології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, експертка ГО «Центр громадської активності «Синергія» Тетяна Медіна.
Метою створення плану стало удосконалення системи запобігання та
протидії насильству, запровадження дієвого механізму взаємодії суб’єктів, що проводять заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, формування в суспільстві нетерпимого ставлення до насильства та посилення готовності протидіяти його проявам, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, насамперед дітей, усвідомлення домашнього насильства як порушення прав людини та багато іншого. У процесі роботи було напрацьовано багато цікавих ідей, які ляжуть в основу плану заходів на рівні області.
Захід відбувся в межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека: відповіді на
виклики війни», який виконується за фінансової підтримки Уряду
об’єднаного королівства Великої Британії та Північної Ірландії.