Вер

Доброчесність – перший крок у науку

8 вересня 2023 року Голова ради молодих учених філологічного факультету, доцентка кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури Альона Тичініна провела тренінг з академічної доброчесності для студентів 101 групи спеціальності «Середня освіта. Українська мова та література».

Доповідачка розповіла першокурсникам про особливості наукової діяльності в цілому та молодіжну науку зокрема. Відтак розкрила сутність академічної доброчесності, її значення в освітньому процесі та науці.

Разом зі студентами опрацьовано статтю 42 Закону України «Про освіту», прокоментовано види порушень академічної доброчесності (академічний плагіат, зловживання результатами освітньої або наукової діяльності, обман, фабрикація, фальсифікація та присвоєння авторства, створення академічного тексту на замовлення, несамостійне виконання завдання, порушення вимог щодо оцінювання, протиправний вплив та отримання неправомірної вигоди, неспроможність ідентифікувати порушення академічної доброчесності тощо).

Окрім того, викладачка окреслила правила маркування чужого тексту у наукових розвідках (цитування, перефразування, узагальнення).

Практична частина тренінгу ґрунтувалась на групових творчих проєктах,  у яких студенти візуалізували свої рефлексії щодо академічної доброчесності.