Нові освітні компоненти, загальні та спеціальні, нові програмні результати навчання з предметами, які їх забезпечать, – такі питання постали перед викладачами у зв’язку з прийняттям в Україні стандарту підготовки журналістів за другим освітнім рівнем «магістр». Тож кафедра зібралася, аби переглянути освітню програму «Журналістика та кросмедійність».
Задля формування студентами індивідуальної освітньої траєкторії було вирішено внести в ОП можливість вибору університетських освітніх компонентів. «Журналістика в умовах війни» – такий курс як вибірковий запропонований студентам з огляду на воєнний стан у державі та потребу ЗМІ працювати з відповідним контентом (акредитація на передову, медіабезпека, робота з чутливими темами тощо). Через прийняття в Україні Закону «Про медіа» виникла потреба у запровадженні курсу «Актуальні питання медіаправа». Цю ідею висунув голова Чернівецької обласної організації НСЖУ Володимир Бобер. Випускниця кафедри Алла Подлєсна підтримала запровадження курсу “Журналістика в умовах війни”. Кафедра також звернула увагу на те, що в останні роки як творчі проєкти випускники нерідко обирали створення подкастів, тож за їхнім побажанням в ОП вирішено було включити курс «Авторський подкастинг». Дякуємо цьогорічним магістрам та стейкхолдерам за ідеї та пропозиції.
Щодо кваліфікаційної роботи, то студенти самі зможуть обирати – виконувати дослідницьку наукову роботу, чи створювати практичний проєкт. Проте останніми роками переважали захисти творчих проектів і зараз випускники більше підтримують створення творчого продукту.