Чер

Виклики війни і вимушена міграція

7 червня 2023  доцентка кафедри філософії та культурології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Тетяна Медіна взяла участь у науковому семінарі на тему «Виклики війни і вимушена міграція», організованому українською науковою діаспорою у Франції за підтримки Української асоціації дослідників освіти та Офісу підтримки вченого (Україна), за технічної підтримки заходу Фонду «Дім гуманітарних наук», Париж, Франція. Присутні обговорили актуальні проблеми економічних, міграційних, освітніх процесів в Україні. Зокрема, економічні наслідки війни для України та країн ЄС на тлі міграційної хвилі (доктор економіки з Ягелонського Університету в Кракові (Польща), к. е. н., доцент Житомирського державного університету імені Івана Франка Світлана Чугаєвська); проблему правосуддя та «м’якої сили» культури як факторів перемоги над кримінальним агресором (директор Центру Європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» Константин Сігов), стан та перспективи розвитку ринку праці України в  воєнний та повоєнний період (д. е. н., с. н. с., завідувач відділу досліджень ризиків у сфері зайнятості населення, Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України Олександр Цимбал). Тетяна Медіна познаймила присутніх з результатами дослідження, яке вона проводить у Франції в межах проєкту «Український учень у Європі та Україні: соціальна адаптація внутрішньо та зовнішньо переміщених учнів загальноосвітніх шкіл в умовах війни».