Тра

НАУКА ВІЧНА, ВОНА НЕ ОБМЕЖЕНА НІ ЧАСОМ, НІ ПРОСТОРОМ, НЕЗРІВНЯННА ЗА СВОЇМ ОБСЯГОМ, НЕСКІНЧЕННА ЗА СВОЇМИ ЗАВДАННЯМИ (Карл Бер).

Саме в цьому мали змогу вкотре переконатися студенти та викладачі кафедри сучасної української мови на щорічній студентській науковій конференції, що відбулася 25 квітня на філологічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Завідувач кафедри, проф. Світлана Шабат-Савка зазначила, що наукова робота ‒ це важливий складник освітнього процесу, який забезпечує якісну підготовку здобувачів вищої освіти, розширює їхню фахову компетентність, а участь студентів у наукових конференціях, різних вебінарах, гуртках забезпечує глибше розуміння тих або тих наукових проблем, засвоєння правил усного і письмового представлення результатів дослідження, виробляє культуру академічної доброчесності

У процесі жвавого наукового діалогу виголошено низку цікавих доповідей з актуальних проблем сучасного українського мовознавства та лінгводидактики, представлених на чотирьох секційних засіданнях: „Комунікативно-прагматичні та дискурсивно-жанрові параметри різнорівневих мовних одиниць” (керівники ‒ проф. Світлана Шабат-Савка, доц. Алла Антофійчук), „Актуальні проблеми лексикології, лексикографії та лінгвоперсонології” (проф. Людмила Ткач, доц. Тетяна Гуцуляк), „Лінгвостилістичні аспекти письменницького ідіолекту” (проф. Наталія Руснак, доц. Людмила Томусяк), „Лінгводидактичні засади вивчення української мови” (проф. Олена Кульбабська, доц. Оксана Максим’юк).

Актуальністю та новизною вирізнялися наукові доповіді Андрія Капаци (наук. кер. – проф. Шабат-Савка С. Т.), Марінелли Лерку (наук. кер. – асист. Струк І. М.), Ангеліни Логош (наук. кер. – проф. Ткач Л. О.), Олесі Незвиської (наук. кер. – доц. Гуцуляк Т. Є.), Діани Григорійчук (наук кер. – проф. Шабат-Савка С. Т.), Христини Кушнірук (наук. кер. – доц. Шатілова Н. О.). Їхні роботи визначено як найкращі. Бажаємо успіхів нашим студентам, наполегливості в досягненні поставлених цілей, невичерпного творчого натхнення і віри в перемогу України!