Бер

ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО – ЩИТ І МЕЧ НАШОЇ СВОБОДИ

9 березня 2023 р. у Блакитній залі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича відбувся фінал конкурсу читців творів Т. Шевченка, присвячений 209-ій річниці від дня народження нашого генія.

Цьогоріч до фіналу конкурсу увійшло 20 учасників (у першому турі їх було 40) з факультету математики та інформатики, філологічного факультету, економічного факультету, факультету педагогіки, психології та соціальної роботи, факультету фізичної культури та здоров’я людини, факультету історії, політології та міжнародних відносин, юридичного факультету, інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук, навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів, а також фахового коледжу ЧНУ.

До учасників конкурсу з привітальним словом звернулася проректор з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу, доктор історичних наук, професор Тамара Володимирівна Марусик, яка наголосила на значенні творчості Т. Шевченка в утвердженні національної ідентичності особливо в час російсько-української війни.

Отець Микола Васильович Шкрібляк закликав Боже благословення на учасників конкурсу та наших воїнів, які борються за незалежність України, підкреслив духовну основу Шевченкового Слова, яке живить душі українців, не дає зневіритись,

Модераторка конкурсу, голова журі Лариса Василівна Маркуляк наголосила на імперативах Шевченкового Слова, на його магічно-притягальній силі.

Конкурсантів-шевченколюбів оцінювало поважне журі: голова журі – Лариса Василівна Маркуляк, заступниця декана з навчально-виховної роботи; доцент кафедри української літератури; члени журі –  Валентин Сергійович Мальцев, завідувач кафедри української літератури, доцент; Михайло Богданович Зушман – директор наукової бібліотеки ЧНУ, доцент кафедри української літератури; Валентина Андріївна Чолкан – доцент кафедри української літератури; Ольга Василівна Меленчук – кандидат філологічних наук, викладач кафедри української літератури; Василь Васильович Костик – доцент кафедри української літератури.

Глядачі поетичного турніру мали змогу насолодитися вишуканим виконанням української поезії, відчути силу поетичного Слова, яке «поставив на сторожі» своєї нації Тарас Шевченко.

За оголошеними результатами журі дипломантами конкурсу читців стали: РОМАН ПЕРЕПЕЛИЦЯ (фаховий коледж ЧНУ), ОЛЕНА ВЕРЕНЧАНСЬКА, ОЛЕКСАНДРА ОЛАР, ВЛАДИСЛАВ КУЗЬМЕНКО (філологічний факультет), ОЛЕКСАНДРА ПЛЕСКАЧ (факультет історії, політології та міжнародних відносин), ДЕНИС ЗОЛОТАРЧУК, МИКОЛА ІЛАЩУК (Навчально-науковий інститут біології, хімії та біоресурсів), ОЛЕНА ГАВКА (факультет фізичної культури та здоров’я людини), ЄЛИЗАВЕТА КИРНИЦЬКА (факультет педагогіки. психології та соціальної роботи).

Перемогу у конкурсі вибороли такі студенти: гран-прі отримала ТЕТЯНА ЧАПРИК (юридичний факультет), І місце (номінація «Декламація»)  – АННА ТАМАЗЛИКАР (філологічний факультет), І місце (номінація «Театралізація»  – ОЛЕКСАНДР АДАМОВИЧ (Інститут фізико-технічних та комп»ютерних наук), І місце (номінація «Мелодекламація») – ДАРИНА ГРИГОРАШ (факультет педагогіки, психології та соціальної роботи); ІІ місце (номінація «Декламація»)  –  ВІРА ГАРАДЖІЙ, ІІ місце (номінація «Театралізація» – ОЛЬГА ВОЛОЩУК (філологічний факультет), АНАСТАСІЯ БРИНЗАН (факультет математики та інформатики); ІІІ місце (номінація «Декламація») – НАТАЛІЯ ЗАХАРЮК (філологічний факультет), НІКОЛІНА УНГУРЯН (фаховий коледж ЧНУ), ІІІ місце (номінація «Театралізація» – ВАСИЛЬ БОГДАНЮК (економічний факультет),  ІІІ місце (номінація «Мелодекламація») – КАРІНА БЕНДЕРСЬКА, ВІТАЛІНА СЕМЕГЕН (факультет педагогіки, психології та соціальної роботи).

Усі учасники конкурсу були відзначені дипломами та нагороджені пам’ятними призами.

На завершення поетичного турніру Лариса Василівна Маркуляк подякувала керівництву університету за підтримку в проведенні конкурсу.

Цьогорічний конкурс знову утвердив нас у тому, що  Шевченкове слово, українське Слово випромінює світло Перемоги і Свободи. Воно підсилює героїчний чин наших воїнів, є духовним щитом нашої нації: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!». СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!