Бер

Підвищення професійної кваліфікації педагогічних працівників

В період з 27 лютого по 3 березня 2023 року викладачами кафедри румунської та класичної філології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича були проведені курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої та фахової передвищої освіти на тему «Актуальні проблеми викладання румунської мови та літератури у ЗЗСО». У стажуванні взяли участь 15 педагогів з Чернівецької та Закарпатської областей. Мета курсів полягала у розвитку та формуванні в здобувачів професійної кваліфікації ключових та професійних компетентностей вчителя румунської мови та літератури. Тематика лекційно-практичних занять та тренінгів була спрямована на ознайомлення з новітніми, інноваційними методами граматичного розбору речення, з методами аналізу художнього тексту у світлі сучасних літературознавчих досліджень, з урахуванням засад і підходів викладання предмету за принципами дитиноцентризму, здоров’язбереження та інклюзії, індивідуалізації та диференціації навчання учнів, набутті учнями навичок розвитку критичного мислення. Професійне вдосконалення працівників освіти є запорукою розвитку освіти, науки та інновацій.