logo15
Лис
2020

Луцан Ігор Васильович

Кандидат історичних наук (2017), старший науковий співробітник.
Інспектор навчального відділу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Асистент кафедри філософії та культурології

Кандидатська дисертація:

  • Спеціальність (шифр) – 09.00.11 – релігієзнавство (історичні науки).
  • Тема роботи: «Специфіка відносин органів державної влади з релігійними організаціями у Чернівецькій області (1991-2010 рр.)».

 

Тематика наукових досліджень:

  • Релігійна мережа Чернівецької області в історичній ретроспективі та в умовах сучасних трансформаційних процесів.
  • Державно-церковні та міжконфесійні відносини у сучасній Україні.

 

Дисципліни, які викладає:

  • Історія Древньої Церкви.
  • Церковний спів.
  • Вступ до богословських наук

 

e-mail: i.lutsan@chnu.edu.ua

Наукова біографія:  Народився 14 серпня 1989 року в селі Новиця Калуського району Івано-Франківської області, в сім’ї робітників. Там же закінчив загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів у 2004 р. Після закінчення 9-го класу вступає на навчання до Коломийського православного духовного училища (УПЦ КП), яке закінчив 2006 року та здобув кваліфікацію регента-псаломщика. Цього ж року вступив на філософсько-теологічний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на дві спеціальності – «Богослов’я» та 2Релігієзнавство».

У 2011 р. закінчив Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Релігієзнавство» та здобув кваліфікацію магістра релігієзнавства (з відзнакою). Цього ж року трудову діяльність в університеті розпочав з посади лаборанта Богословського відділення Київської православної богословської академії (з 2011 по 2014 рр.), а також секретаря кафедри релігієзнавства та теології філософсько-теологічного факультету (з 2011 по 2015 рр.) і був прикріплений до кафедри як здобувач. 4 червня 2012 року закінчив Богословське відділення КПБА і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Богослов’я» (здобув кваліфікацію магістра богослов’я, викладача-дослідника православного богослов’я). З 1 вересня 2012 року по 30 червня 2017 року на посаді викладача Богословського відділення КПБА.

7 жовтня 2012 року у Володимирському кафедральному патріаршому соборі (м. Київ), Святійшим ФІЛАРЕТОМ Патріархом Київським та всієї Руси-України рукоположений у сан диякона для університеського храму Трьох Святителів (з 2012 по 2017 рр.).

З 1 листопада 2012 році розпочав навчання в аспірантурі при кафедрі релігієзнавства та теології ЧНУ ім. Ю. Федьковича за спеціальністю 09.00.11 – ,,Релігієзнавство” (історичні науки), яку закінчив 31 жовтня 2016 року. 22 лютого 2017 року на засіданні спеціалізованої вченої ради К 48.125.01 у Національному університеті «Острозька академія» захистив дисертацію «Специфіка відносин державних органів влади з релігійними організаціями у Чернівецькій області (1991–2010 рр.)», подану на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 09.00.11 – релігієзнавство (науковий керівник: доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Василь Олексійович Балух). Уже 27 квітня 2017 року рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України присвоєно науковий ступінь кандидата історичних наук.

12 лютого 2019 року, в день престольного свята університетського (ЧНУ ім. Ю. Федьковича) храму Трьох Святителів, Високопреосвященнішим Нестором, архієпископом Тернопільським і Кременчуцьким рукоположений у сан пресвітера та прийнятий в клір Чернівецько-Хотинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

З 1 вересня 2019 року по 30 червня 2020 року на посаді асистента кафедри культурології, релігієзнавства та теології філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, а з 1 жовтня 2020 року, після реорганізації філософсько-теологічного факультету – асистент кафедри філософії та культурології філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

14 лютого 2020 року, Указом Високопреосвященнішого Германа, архієпископа Чернівецького і Хотинського призначений штатним кліриком домового храму (ЧНУ ім. Ю. Федьковича) святого великомученика Іоана Нового (Сучавського) та хормейстер академічного хору студентів-богословів університетського храму Трьох Святителів (Указ №39). З вересня 2020 року призначений головою відділу у справах молоді при Чернівецько-Хотинському єпархіальному управлінні Православної Церкви України.

З 31 серпня 2020 року на посаді інспектора навчального відділу (центр забезпечення якості та організації освітнього процесу) Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

З лютого 2021 року – старший науковий співробітник.

Упродовж 2010 р. учасник спільного проекту у рамках PHARE і Євросоюзу з Ботошанською духовною семінарією імені св. Георгія (Румунія) у рамках транскордонного співробітництва з проблеми «Традиції, мистецтво, виховання – європейські цінності – цінності без кордонів». Багаторазовий учасник теле- і радіопрограм «Толока», «Точка дотику», «Акценти» – Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії. Відтак у 2007 році співзасновник Чернівецької обласної молодіжної громадської організації «Молодіжний рух Православна Буковина», з листопада 2007 по червень 2008 – заступник голови цієї ж організації; з грудня 2012 року по 2017 року – член ради Чернівецької громадської організації «Союз молоді Буковини». Крім педагогічної і наукової роботи, бере активну участь у громадській діяльності міста та житті Університету.