logoСтудентський парламент

Напрям роботи Студентського парламенту

Діяльність студентського самоврядування спрямована на особистісний розвиток студентів, становлення їх як соціально активних громадян, розвиток моральних та суспільних якостей. Всі заходи, що організовуються протягом року, є методом реалізації цих напрямів.

Традиційно органи студентського самоврядування є організаторами загально університетських заходів: Посвята у студенти, Дні здоров’я, загально університетська спартакіада, День працівника освіти, Фестиваль студентської творчості для молоді з інвалідністю «Сяйво надії», Шевченківський тиждень, фестиваль «Університетське літо», випускні вечори навчально-виховних підрозділів, церемонія відкриття вступної кампанії.

Перспективними завданнями для студентського самоврядування на 2020-2021 навчальний рік є:

– залучення студентства університету до вирішення соціальних викликів сьогодення, зокрема дотримання прав студентів ВНЗ;

– долучення до робочої групи щодо створення студентського парламенту студентів ФФ з метою очолити ключові посади у студентському парламенті;

– формувати у студентства соціально активного ставлення до навчально-наукової, спортивної та дозвільної діяльності;

– охоплення заходами та залучення до них більшої кількості студентів через підвищення рівня поінформованості студентів про них шляхом створення системи СМС-інформування, створення он-лайн плану заходів на рік спільно з Google-календарем, випуску щомісячного інформаційного дайджесту для старост академічних груп.

 

Звіт про роботу студентського самоврядування

Студентське самоврядування на філологічному факультеті Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича є важливою ланкою у розвитку демократичних засад у закладах вищої освіти, виявленні потенційних лідерів, формуванні майбутньої еліти нації.

До складу вченої ради академії та конференції трудового колективу входить 10 % студентів. Рада студентського самоврядування академії спільно з адміністрацією та профкомом бере участь у розподілі місць для поселення в гуртожитках, представники органів студентського самоврядування є членами стипендіальних комісій та комісії з поселення до гуртожитків. Діяльність органів студентського самоврядування спрямовується на вдосконалення навчально-виховного процесу на факультеті, сприяння науковій та творчій діяльності студентів.

Рада студентського самоврядування факультету має будову піраміди самоврядування на рівні групи. До її складу входять голови факультетських відділів, які очолюють відповідні сектори: навчально-науковий, культурно-просвітницький, спортивно-оздоровчий, соціальний тощо. Органи студентського самоврядування активно співпрацюють з профспілковими органами щодо правового й соціального захисту студентів, проведення розважально-виховних заходів для студентів тощо.

Студентським самоврядуванням за період дистанційного навчання з 06.03.2020 по 06.03.2021 року проведено:

Робота навчально-наукового відділу                                         

Дата Зміст роботи
10.11.2020 Онлайн-квест для першокурсників. Відповідальна: Тишкунь Анна.
09.11.2020 Відео до Дня української мови та  писемності. Відповідальний: Бобилков Владислав. Взяли участь: Бобилков Владислав, Дудка Діана, Павлюк Анастасія, Безиль Ангеліна, Петрова Олександра.
27.11.2020 Відео до дня народження Ольги Кобилянської спільно з культмасом. Відповідальні: Бобилков Владислав та Дудка Діана.

                                                    ІІ семестр

Дата Зміст роботи
21.02.2021 Організація зйомки відео, спільно з культурно-масовим відділом до Міжнародного дня рідної мови. Взяли участь: Бобилков Владислав,  Безиль Ангеліна, Тишкунь Анна.
25.02.2021 Участь у спільному заході разом з профспілковою  організацією студентів філфаку до 150-річчя з дня народження Лесі Українки. У зйомці взяли участь: Бобилков Владислав, Тишкунь Анна.

 

Робота культурно-масового відділу

Дата Зміст роботи
9.11.2020 «Солов’їна вікторина» з нагоди Дня української мови та писемності. Відповідальна: Дудка Діана.
27.11.2020 Відео до дня народження Ольги Кобилянської спільно з навчально-науковим відділом. Відповідальні: Бобилков Владислав та Дудка Діана.

 

II семестр

Дата Зміст роботи
21.02.2021 Організація зйомки відео, спільно з навчально-науковим відділом до Міжнародного дня рідної мови. У зйомці взяли участь: Дудка Діана, Сідак Жанна.
25.02.2021 Участь у спільному заході разом з профспілковою  організацією студентів філфаку до 150-річчя з дня народження Лесі Українки. У зйомці взяли участь: Дудка Діана.

Робота спортивного та соціального відділу

Дата Зміст роботи
02.11.2020 Введення нової рубрики в інстаграм та фейсбук, під хештегом «будь_у_формі», публікація, яка стосується  користі спорту та різних цікавинок. Відповідальна: Лисенко Олена.
08.11.2020 Публікація  історії в інстаграм та фейсбук з зарядкою. Відповідальна: Лисенко Олена.
09.11.2020 Пост в інстаграм та фейсбук під хештегом «будь_у_формі», на тему «Біг на 100 метрів». Відповідальна: Лисенко Олена.
18.11.2020 Пост в інстаграм та фейсбук під хештегом «будь_у_формі», на тему «Стрибки у довжину». Відповідальна: Лисенко Олена.
22.11.2020 Введення нової рубрики #соціальний_про_важливе#.Відповідальна:Маргарита Совик.
26.11.2020 Пост в інстаграм та фейсбук під хештегом «будь_у_формі», на тему «Стрибки у висоту». Відповідальна: Лисенко Олена.
16.11.2020 Відео до Дня толерантності. Відповідальна: Маргарита Совик.

                                                      ІІ семестр

Дата Зміст роботи
17.02.2021 Пост #соціальний_про_важливе#. Відповідальна:Маргарита Совик.
25.02.2021 Участь у спільному заході разом з профспілковою організацією студентів філфаку до 150-річчя з дня народження Лесі Українки. У зйомці взяли участь: Маргарита Совик.

 

У жовтні 2020 року було проведене голосування на пост в.о. голови факультету. Висунились 3 кандидатури:

  1. Бобилков Владислав В’ячеславович, 2 курс, 201 група.
  2. Дудка Діана Русланівна, 2 курс, 202 група.
  3. Шкварчук Олександра Олександрівна, 3 курс, 302 група.

У лютому 2021 року відбулися збори студентських груп, де було визначено кандидатів до нового складу студентського парламенту. Та на виборах студентського парламенту факультету 2021 року було обрано й призначено:

  1. Чижевська Тетяна Василівна на пост в.о. спортивного відділу СПФФ.

Таким чином, студентське самоврядування факультету бере активну участь у громадському житті ФФ, тісно співпрацює з органами студентського самоврядування в інших вузах.. В цілому робота спрямована на покращення умов навчання та проживання студентів факультету, їх національно-патріотичне виховання та підняття рейтингу нашого навчального закладу.

У цілому студентський парламент ФФ активно працював протягом року, разом із тим, є ще багато резервів.

До даного звіту подаємо презентацію з фотоматеріалами та відео-матеріалами з проведених заходів студентського парламенту СПФФ.

Голова студентського самоврядування                       Шкварчук О.О.

Шкварчук Олександра та Бобилков Владислав
Романюк Інна-Флорентина та Румянцев Богдан
Руссу Еля та Дудку Діана
Совик Маргарита та Чижевська Тетяна
Юхименко Маргарита