logoМіжнародна діяльність

Міжнародна діяльність кафедри журналістики

Кафедра була учасником проекту «Цифрові медіа в університетах України» (Київ, 2014 рр.) за підтримки фонду «Розвиток України» у партнерстві з Могилянською школою журналістики НаУКМА. Результатом стало впровадження у навчальний процес нових курсів з онлайн-журналістики, засвоєних під час стажування в ході семінарів та тренінгів під керівництвом провідних міжнародних фахівців університетів США та Великобританії. За результатами у навчальний план введені нові модулі та курси: робота з соціальними медіа, блоги на WordPress, відео- та аудіоподкасти.

Кафедра журналістики (Василик Л.Є., Гринівський Т.С., Пазюк Р.В., Жук О.О., Раренко Л.А.) працювала у міжнародному Темпус-проекті «Крос-медіа та якісна журналістика. Інновації в університетській освіті журналістів у мережевому суспільстві» у партнерстві з чотирма українськими, трьома молдовськими вузами, з університетами Відня (Австрія) та Пассау (Німеччина). Викладачі пройшли стажування у двох програмах «Тitch and titch» (Сібіу), кафедра розробила новий навчальний план з крос-медійної магістерської підготовки, запровадила його у підготовку журналістів, ввела набір на освітню програму «Крос-медіа і якісна журналістика». Облаштовано крос-медійну лабораторію за кошти гранту ЄС. За підтримки Університету Пассау (Німеччина) проведено дві Літні школи для студентів з отриманням сертифікатів міжнародного зразка.

Кафедра журналістики (Василик Л.Є., Раренко Л.А., Славська О.І.) працювала у міжнародному проекті “Meet Up” у партнерстві з Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden, University of Applied Sciences (Університет Амберг-Вайден, Німеччина). В рамках гранту ЄС студенти та викладачі пройшли тижневе стажування у м. Амберг (Німеччина) та освоїли роботу з сучасною телеапаратурою, зняли фільм “Flucht und Heimat” – “Втеча та батьківщина: долі переселенців в історичних вимірах”. Презентація відбулася в Німеччині та в Україні. За результатами проекту викладачі та студенти отримали сертифікати.

У липні 2017 р. та у серпні 2018 р. та 2019 р. за співпраці з ГО Інтерлінк Академія (Німеччина) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини кафедрою було проведено три Літні школи журналістики для студентів західноукраїнських вузів.

Троє студентів 4 курсу за програмою обміну 1 семестр 2017 р. навчалися в Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden (Німеччина).

у 2018 р. кафедра виграла грант на реалізацію проекту ЕРАЗМУС+ КА 2. Координатор – Університет Бат Спа (Великобританія). Проект розпочав роботу 15.11.2018 р. Проведені Міжнародні конференції в Університеті Бат Спа (Великобританія), в КНУ ім.Тараса Шевченка (Інститут журналістики) та в Університеті Ліннея (Швеція).

У 2019 р. кафедра у співпраці з Вільним університетом м.Берлін, Тбіліським державним університетом та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини впроваджує проект “Журналістика в демократичному суспільстві” (“JourEG”). Його метою є видання навчального посібника про гібридну війну Росії в Україні

Міжнародні семінари за участю закордонних спікерів:

  1. «Менеджмент ЗМІ: успішний досвід» (з редактором «Frankfurter Allgemeine Zeitung», 2014).
  2. «Основи створення газетно-журнального контенту» (з журналісткою «SPIEGEL» Ренатою Німтц-Кьостер, 2015).

Міжнародні сСтажування:

Інститут журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, Академія з прав людини за програмою ПР ООН та Міністерства закордонних справ Данії (Василик Л.Є., 2017-2018 рр.),

Національний університет «Києво-Могилянська академія» за програмою фонду “Відродження” та залученням медіаспікерів з країн ЄС (Василик Л.Є., Шутяк Л.М., Пазюк Р.В., 2014),

Темпус: «Крос-медіа та якісна журналістика. Інновації в університетській освіті журналістів у мережевому суспільстві» (Василик Л.Є., Гринівський Т.С., Пазюк Р.В., Жук О.О., Раренко Л.А. – 2013-2016 рр.).

Жешувський університет (Польща – Гринівський Т.С., 2018 р.; Стефанець В.Б., Жук О.О., 2019 р.).

Краківський університет (Польща – Василик Л.Є., Попович Ю.О., 2019 р.).

Університет Пассау (Німеччина – Пазюк Р.В., 2018 р.).

Університет Бат Спа (Великобританія) – Василик Л.Є., Пазюк Р.В., 2019 р.

Університеті Ліннея (Швеція) – Василик Л.Є., Шутяк Л.М., 2019 р.

Вільний університет м.Берлін – Василик Л.Є., Стефанець В.Б., Шутяк Л.М., 2019 р.