Міжнародна діяльність кафедри журналістики
Кафедра була учасником проекту «Цифрові медіа в університетах України» (Київ, 2014 рр.) за підтримки фонду «Розвиток України» у партнерстві з Могилянською школою журналістики НаУКМА. Результатом стало впровадження у навчальний процес нових курсів з онлайн-журналістики, засвоєних під час стажування в ході семінарів та тренінгів під керівництвом провідних міжнародних фахівців університетів США та Великобританії. За результатами у навчальний план введені нові модулі та курси: робота з соціальними медіа, блоги на WordPress, відео- та аудіоподкасти.
Кафедра журналістики (Василик Л.Є., Гринівський Т.С., Пазюк Р.В., Жук О.О., Раренко Л.А.) працювала у міжнародному ТЕМПУС-проекті «Крос-медіа та якісна журналістика. Інновації в університетській освіті журналістів у мережевому суспільстві» у партнерстві з чотирма українськими вузами, трьома вузами Молдови, з університетами Відня (Австрія) та Пассау (Німеччина). Викладачі пройшли стажування у двох програмах «Тitch and titch» (Сібіу), кафедра оновила ОП та розробила новий навчальний план з підготовки баклаврів та магістрів. Облаштовано крос-медійну лабораторію за кошти гранту ЄС. За підтримки Університету Пассау (Німеччина) проведено дві Літні школи для студентів з отриманням сертифікатів міжнародного зразка.
Кафедра журналістики (Василик Л.Є., Раренко Л.А., Славська О.І.) працювала у міжнародному проекті “Meet Up” у партнерстві з Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden, University of Applied Sciences (Університет Амберг-Вайден, Німеччина). В рамках гранту ЄС студенти та викладачі пройшли тижневе стажування у м. Амберг (Німеччина) та освоїли роботу з сучасною телеапаратурою, зняли фільм “Flucht und Heimat” – “Втеча та батьківщина: долі переселенців в історичних вимірах”. Презентація відбулася в Німеччині та в Україні. За результатами проекту викладачі та студенти отримали сертифікати.
У липні 2017 р. та у серпні 2018 р. та 2019 р. за співпраці з ГО Інтерлінк Академія (Німеччина) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини кафедрою було проведено три Літні школи журналістики для студентів західноукраїнських вузів.
Троє студентів 4 курсу за програмою обміну 1 семестр 2017 р. навчалися в Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden (Німеччина).
у 2018 р. кафедра виграла грант на реалізацію проекту ЕРАЗМУС+ КА 2. Координатор – Університет Бат Спа (Великобританія). Проект розпочав роботу 15.11.2018 р. Проведені Міжнародні конференції в Університеті Бат Спа (Великобританія), в КНУ ім.Тараса Шевченка (Інститут журналістики), в Університеті Ліннея (Швеція), в Університеті Познань (Польща).
У 2019-2020 р. кафедра у співпраці з Вільним університетом м.Берлін, Тбіліським державним університетом ім. іване Джавахашвілі та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини втілила проект “Журналістика в демократичному суспільстві” (“JourEG”). Його результатом стало видання навчального посібника про гібридну війну Росії в Україні та Грузії “Communicating conflicts: history, status-quo and perspectives in the media of Georgia, Ukraine and Germany” (Berlin, 2020). Посібник англомовний, орієнтований на студентів європейських вузів та широке коло зарубіжних читачів.
Міжнародні семінари за участю закордонних спікерів:
- «Менеджмент ЗМІ: успішний досвід» (з редактором «Frankfurter Allgemeine Zeitung»).
- «Основи створення газетно-журнального контенту» (з журналісткою «SPIEGEL» Ренатою Німтц-Кьостер).
Міжнародні стажування:
Інститут журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, Академія з прав людини за підтримки ПР ООН та Міністерства закордонних справ Данії (Василик Л.Є., 2017-2018 рр., Мельничук Ю.Г., Попович Ю.О., Шутяк Л.М. 2019-2021 рр.),
Національний університет «Києво-Могилянська академія» за програмою фонду “Відродження” із залученням медіаспікерів з країн ЄС (Василик Л.Є., Шутяк Л.М., Пазюк Р.В., 2014),
ТЕМПУС: «Крос-медіа та якісна журналістика. Інновації в університетській освіті журналістів у мережевому суспільстві» (Василик Л.Є., Гринівський Т.С., Пазюк Р.В., Жук О.О., Раренко Л.А. – 2013-2016 рр.).
Жешувський університет (Польща – Гринівський Т.С., 2018 р.; Стефанець В.Б., Жук О.О., 2019 р.).
Краківський університет (Польща – Василик Л.Є., Попович Ю.О., 2019 р.).
Університет Пассау (Німеччина – Василик Л.Є., 2016 р., Пазюк Р.В., 2018 р.).
Університет Бат Спа (Великобританія) – Василик Л.Є., Пазюк Р.В., 2019 р.
Університеті Ліннея (Швеція) – Василик Л.Є., Шутяк Л.М., 2019 р.
Вільний університет м. Берлін – Василик Л.Є., Стефанець В.Б., Шутяк Л.М., 2019 р.