Наукова робота кафедри зарубіжної літератури, теорії літератури та слов’янської філології:
- наукова тематика кафедри:
„Актуальні літературознавчі інтерпретаційні стратегії тексту в гуманітарному дискурсі”;
Результати науково-дослідної роботи студентів (участь в олімпіадах, конференціях, наукові публікації; робота наукових гуртків, проблемних груп та їх результативність):
студенти кафедри щорічно приймають участь у студентській науковій конференції на базі ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Талановиті студенти старших курсів активно долучаються до наукової роботи кафедри: на заняттях з НДРС та під час робот наукових гуртків під керівництвом проф. Червінської О.В., проф. Рихла П.В., доц. Сажиної А.В., доц. Нікоряк Н.В., асист. Матійчук О.М. та асист. Дзика Р.А. та загального студентського наукового гуртка „Актуальні питання зарубіжної літератури та теорії літератури” (доц. Сажина А.В.). Тут вони обмінюються досвідом з однокурсниками, найкращі з них після закінчення навчання рекомендуються до вступу до аспірантури. Разом з викладачами кафедри найкращі студенти виступають з доповідями на наукових конференціях та друкують свої доповіді у збірниках за матеріалами конференцій. До приладу, Нікоряк Н.В. Гастрономічний пласт оповідань Харукі Муракамі / Н.В.Нікоряк, Н.Г. Безкоровайна // Нове та традиційне у дослідженнях сучасних представників філологічних наук : Міжнародна науково-практична конференція, м. Одеса, 14-15 березня 2014 року. – Одеса : Південноукраїнська організація «Центр філологічних досліджень», 2014. – С.47–51.
Також вони беруть участь і у міжнародних студентських конференціях. Наприклад, п’ятеро студентів (Бондаренко М., Макогончук В., Марковська І., Мосіна М., Семенців Т.) взяли участь у міжнародній студентській науково-практичній конференції „Классика и современность в изящной словесности ХIХ–ХХI столетий”, що проходила в Брестському державному університеті імені О.С. Пушкіна (Білорусь) 8-9 грудня 2015 р.
15–19 лютого 2016 р на кафедрі відбувся I тур Всеукраїнської студентської олімпіади із зарубіжної літератури, яка проводилася вперше у нашій країні. Із урахуванням відповідного рівня підготовки захід було проведено у двох номінаціях – для профільних (філологів-зарубіжників) та непрофільних спеціальностей. Олімпіада відбулась у два етапи. Насамперед усі учасники пройшли тестування і за відповідним рейтингом 20 з них перейшли до наступного етапу конкурсу, який передбачав виконання творчих завдань («згортання» модерністського тексту у хоку, трансформація літературного сюжету у комікс, колаж або графічну новелу та ін.), а також аналіз поетичного тексту.У профільній номінації («Філологія, зарубіжна література та теорія літератури») диплом першого ступеню отримала студентка IV курсу Марія МОСІНА, друге місце посіла магістрант Вікторія МАКОГОНЧУК, третє – студентка 3 курсу Христина ОВЧАР. Серед непрофільних учасників місця розподілились наступним чином: перше місце посіла Оксана Гергелійник («Німецько-український переклад», ІІ курс), друге – Христина Дрогомирецька («Англійська мова і література», І курс), третє – Богдан Грубий («Журналістика», 4 курс). Окремо було відзначено оригінальний творчий характер роботи студентки Олени ЦАРЕНКО («Російсько-український переклад», 1 курс). Переможці та учасники олімпіади отримали дипломи відповідного ступеня, сертифікати, а також цікаві подарунки.
- науково-дослідна робота викладачів (кількість підготовлених за 3 останні роки факультету монографій, підручників, статей) по кафедрах:
Монографій – 13.
Статей – 101.
Підручників –
Навчальних посібників – 2.
- зв’язки з іншими вищими навчальними закладами України (спільні програми, обмін досвідом):
кафедра зарубіжної літератури, теорії літератури та слов’янської філології, проводячи щорічні конференції, ділиться досвідом і не втрачає зв’язків з іншими навчальними закладами України, зокрема з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка, Київським університетом імені Бориса Грінченка, Київським національним лінгвістичним університетом, Донецьким національним університетом, Львівським національним університетом ім. Івана Франка, Тернопільським національним університетом ім. Володимира Гнатюка, Харківським національним університетом ім. В.Н. Каразіна та ін. Також на кафедрі проходять стажування викладачі з інших університетів, що дає змогу вивчити і вдосконалити досвід проведення лекцій та практичних занять, ознайомитись із навчальними та робочими програмами літературознавчих дисциплін та навчально-методичними комплексами дисциплін, викладання яких забезпечує кафедра. До прикладу, у квітні-березні 2017 р. к. ф. н., старший викладач кафедри германських мов і зарубіжної літератури Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Шаповал Ольги Григорівни проходила науково-методичне стажування на кафедрі зарубіжної літератури та теорії літератури.
- наявність аспірантури та докторантури, результати її діяльності за 3 останні роки факультету (кількість викладачів факультету, які захистили або не захистили дисертації після закінчення аспірантури/докторантури):
на кафедрі активно функціонує аспірантура за спеціальностей 10.01.04 – „Література зарубіжних країн”(6) та 10.01.06 – „Теорія літератури” (3).
Заліцензовано акредитаційну справу аспірантури (ІІІ рівень вищої освіти: доктор філософії, Філологія), ідентифіковано кафедру зарубіжної літератури та теорії літератури як випускаючу.
У 2016 році захищено дисертацію Ісапчук Ю. В. („Дихотомія провінції та метрополії у прозі Інґеборґ Бахман”), 10.01.04 – Література зарубіжних країн.
Кількість викладачів, які захистили дисертації після закінчення аспірантури становить 9. За останні 3 роки – 1.
діяльність спеціалізованих Вчених рад по захисту кандидатських та докторських дисертацій: члени кафедри проф. Червінська О.В., проф. Рихло П.В. входять до складу Спеціалізованої вченої ради К 76.051.11. на здобуття наукового ступеня к.ф.н. за спеціальностями 10.01.01 – українська література та 10.01.06 – теорія літератури при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, доцент Сажина А.В. є вченим секретарем даної спецради.